22 Aralık 2016 Perşembe

CHURROS TARİFİ


              

Churros nasıl yapılır ?

Churros fena halde sardığımız bir tatlı oldu. Geçtiğimiz yıllarda Dünya mutfakları üzerine çeşitli eğitimler almıştım lakin en sevdiğim mutfak churros sayesinde İspanyol mutfağı olmuştu. Bizim evin ufak veledi izin verdiği ölçüde bir video da çekmiş bulunuyorum. Elbette daha profesyonel çekimler yapmak isterdim lakin buna şu an ne bütçem nede sabrım yetiyor. Eteğimi çekiştirirken bir şeyler yapmak çok zor. Bide nalet kameram bir çeker 5 çekmez sizlerde bir destek olur Youtube videolarımı beğenir, paylaşır ve hatta abone olursanız söz ilk kazandığım para ile bu kamera işini halledip daha güzel çekimler yapacağım :)
Tatlımız tulumba şeklinde hatta tulumba hamurundan yapılmakta bir tek içinde irmik yok. Ancak tulumbada çok daha fazla yediriyor çerez gibi yedikce yiyorsunuz. Videoda sos tarifi vermedim kısaca buradan yazayım hemen.
Çikolatayı krema ile eritip içine portakal kabuğu ekliyorum (bitter ve sütlü karışık hatta Cellabaut çikolatayı şiddetle öneririm yok böyle lezzet)
Birde karamel sos yapabilirsiniz ya da A101 lerde satılıyor kent markasının 6,5 tl  kocaman sosları var tadıda güzel. Ben karamel, çikolata, franbuazından aldım kullanıyorum.


1 yorum:

Özgen dedi ki...

Elinize sağlık güzel tulımba gibi bir tatlı denemek isterim sevgiler

İzleyiciler