19 Eylül 2011 Pazartesi

EKS MUTFAK AKADEMİSİ BLOG YAZARLARI BULUŞMASI

EKS MUTFAK AKADEMİSİ

Dün çok keyif aldığım bir etkinlikten bahsetmek istiyorum .Koşu yolunda kurulan EKS mutfak akademisi kurucusu ve dünyaca tanınan şef olan Eyüp Kemal Sevinç tarafından biz blog yazarları için bir buluşma tertip etmişlerdi. Buluşmayı organize eden sevgili mehtap'a teşekkür ederim. Blogunu takip ettiğim blog arkadaşlarımla ayrıca tanışma fırsatı bulmuş olmak çok güzeldi.Sanki birbirimizi uzun zamandır tanıyor gibiydik. Bu toplantının gerçek amacı ise yemek blogları platformu kurmak. Dünyaya Türk yemeklerini tanıtmak ve çıkaracağımız yemek kitabının gelirini de sosyal proje çerçevesinde bir kuruma bağış yapmaktı. Bunun ilk tohumlarıda dünkü toplantımızda atıldı. Daha ileriki günlerde bununla ilgili daha detaylı bilgileri sizlerle burada paylaşacağım. Gelen arkadaşlarımız birbirinden güzel yemekler yapmışlardı. Bende cezerye tarifimle katıldım. Tadına bakamadığım bir çok yemek vardı. Keşke diyorum kelepçemi taktırsaydın ben gittim direk midemi aldırdım. Arada gevşetirdim belki :) Gözüm çok kaldı yemeklerde resimlere bakıp bakıp yutkunuyorum .Öldümde cennete düştüm sandım yavv :) Bakarmısınız resme hakmsızmıyım ama :)

Eyüp Kemal Sevinç

Günün sonunda sevgili Zeynep 'in Mehtap için yaptığı pastada midemize ayrı bir şenlik verdi. Çok güzeldi ben ilk defa şeker hamuru ile kaplanmış pasta yedim. Ellerine sağlık zeynep cim. Doğum günün de tekrardan  kutlu olsun Mehtap. Bu arada bizlere çok güzel hediyeler veren sponsor firmalarıda unutmak istemiyorum .Sinangil ve Koska ya teşekkür ederim.
Sinangil

Sinangil ürünleri çok sık kullanıyorum .Özellikle bu yaz ekmeğimi neredeyse hep kendim yaptım. Vakfıkebir ekmeğini hemen deneyeceğim. Teşekkür ederim hediyeleriniz için hepsini kullanıp buradan tariflerini yayımlamak için sabırsızlanıyorum.
KOSKA

Koska ürünleri için bizler çok güzel bilgiler veren arkadaşımızada çok teşekkür ederim .Özellikle yeni çıkaracakları fırında tahin helvalarını sabırsızlıkla bekliyorum. Kağıt helvalarının müdavimiyim hergün nerdeyse dondurma ile yiyorum :)) Kürek helvasını iki gündür yiyorum. Bunu gören eşim zorla helva yedirirdik şimdi elinden alamıyorum diye bana takılıyor. Çok beyendim şimdi gidip dolduracam ekmeğimin arasına :)) Kansızlık sorunum için pekmez kullanıyorum daha yeni bitmişçi çok makbule geçti çok teşekkürler koska ( Bu arada koska nazar boncuklu amblemi ile  yollarına devam etme kararı almış. Bu bilgileri veren Pelin Özbaya da teşekkür ederim.)

9 yorum:

MEHTAP GÜZEY ÖZCAN dedi ki...

muhteşem bir gündü eline sağlık güzel yazın için :)) iyiki geldin..

SeneminYemekleri dedi ki...

Mehtapcım sayende canım çok güzel bir gün geçirdik Ve çok güzel bir etkinlik oldu

mutfakcini dedi ki...

Tanıştığımıza çok sevindim :) Tekrar görüşmek üzere,sevgiler..

zeynep dedi ki...

Of of off bunlar nee böyle Ellerinize sağlık çok keyifli bir gün geçirmişsiniz imrendim doğrusu..


Biye için aparat var demişsin ben çok aradım da Ankara da bulmadım canım ya nereden nasıl bulabilirim???

reyhane dedi ki...

Ne güzel bir etkinlik olmuş,Koska ve sinangil hediyelerine de bayıldım, afiyet olsun canım..

nilyinsihirlielleri dedi ki...

gerçekten çok güzel bir gündü. tekrar görüşmek dileği ile...

sarımutfak-hande dedi ki...

gönderirim canım yeterki iste sen:)))
hediyelerini ağız tadıyla yemen dileğiyle
sevgiler...

SeneminYemekleri dedi ki...

teşekkürler canlarım benim negüzel bir aile olduk resmen :))

Nilgün Komar dedi ki...

tanıştığımıza memnun oldum canım.. bir sonraki görüşmek dileği ile.. sevgiler....

İzleyiciler